Latvian Kuš! Contributors
Alberta Ziemele
Anete Matvejeva
Arnolds Soms
Dace Džeriņa
Frenks Hungus
Kavi
Kristaps Auzenbergs
Līga Koklače
Mairis Naglis
Māris Bišofs
Raids Kalniņš
Toms Kleins
Velta Ķešāne
International Kuš! Contributors
Abraham Díaz (Mexico)
Adriana Marineo (Italy)
Afra Häni (Switzerland)
Agnieszka Piksa (Poland)
Aidan Koch (USA)
Aino Sutinen (Finland)
Aisha Franz (Germany)
Akvilė Misevičiūtė (Lithuania)
Aistė Mo (Lithuania)
Alabaster Pizzo (USA)
Alexander Rothman (USA)
Alexis Beauclair (France)
Alice Fiorelli (Italy)
Alice Socal (Italy)
Allison Cole (USA)
Ana Galvañ (Spain)
Andrea De Franco (Italy)
Amanda Baeza (Chile /Portugal)
Amanda Vähämäki (Finland)
Ana Albero (Spain)
Andrea Bruno (Italy)
Andrej Štular (Slovenia)
André Lemos (Portugal)
André Pereira (Portugal)
Andrés Magàn (Spain)
Andy Burkholder (USA)
Angie Wang (USA)
Anja Wicki (Switzerland)
Anna Anjos (Brazil)
Anna Deflorian (Italy)
Anna Haifisch (Germany)
Anna Sailamaa (Finland)
Anna Sommer (Switzerland)
Anne Stalinski (The Netherlands)
Ann Pajuväli (Estonia)
Ansis Purins (USA)
Anthony Meloro (USA)
Aseyn (France)
A.T. Pratt (USA)
Austin English (USA)
Ayumu Arisaka (Japan)
Beatrix Urkowitz (USA)
Ben Marcus (USA)
Ben Mendelewicz (USA)
Bendik Kaltenborn (Norway)
Berliac (Argentina)
Betty Liang (Canada)
Bianca Bagnarelli (Italy)
BloodBros (New Zealand)
Box Brown (USA)
Brecht Vandenbroucke (Belgium)
Brie Moreno (Canada)
Bruno Borges (Portugal)
Caroline Paquita (USA)
Cátia Serrão (Portugal)
Celine de Cadt (Belgium)
Charles Berberian & Philppe Dupuy
Charles Burns (USA)
Charles Forsman (USA)
Chris Kuzma (Canada)
Chris Reijnen (Belgium)
Christopher Sperandio (USA)
Clement Baloup (France)
Cole Johnson (USA)
Conor Stechschulte (USA)
Conxita Herrero (Spain)
Courtney Menard (USA)
Damiano Fenoglio (Italy)
Daniel Almeida (Brazil)
Daniel Lima (Angola / Portugal)
Daniel Lopes (Portugal)
Daniel Wernëck (Brazil)
Daniel Zender (USA)
Daria Tessler (Finland/USA)
David Biskup (UK)
Daylen Seu (USA)
deadtheduck (India)
Derek M. Ballard (USA)
Derrengueta (Spain)
diceindustries (Germany)
Dilraj Mann (UK)
Disa Wallander (Sweden)
Dogboy (UK)
Dunja Janković (Croatia/USA)
Dustin Harbin (USA)
Duy Thang Nguyen (Canada)
Dylan Jones (USA)
Edda 'Dead' Strobl (Austria)
Edie Fake (USA)
Eikantas (Lithuania)
Ema Gaspar (Portugal)
Emelie Östergren (Sweden)
Émilie Gleason (Mexico)
Emilie Josso (France)
Emily Carroll (Canada)
Emma Rendel (Sweden)
Emma Roulette (USA)
Emmi Valve (Finland)
Erlend Peder Kvam (Norway)
Evan Androutsopoulos (Finland)
Evie Cahir (Australia)
Fabio Zimbres (Brazil)
Fenta (China)
Fermín Solís (Spain)
Filipe Abranches (Portugal)
Flix (Germany)
Francisco Sousa Lobo (Mozambique / Portugal)
Franz Impler (Germany)
Franziska Adler (Germany)
Fredox (France)
Gabrielle Bell (UK)
Ganmu (China)
Gareth Brookes (UK)
GG (Canada)
Gefe (Switzerland)
Gillian Rhodes (USA)
Ginette Lapalme (Canada)
Gloria Rivera (USA)
Gonçalo Duarte (Portugal)
Gregor Hinz (Germany)
G. W. Duncanson (USA)
Hanna P (Sweden)
Hanneriina Moisseinen (Finland)
Harukichi (Japan)
HAZ (Spain)
Heather Benjamin (USA)
Helmut Kaplan (Austria)
Henning Wagenbreth (Germany)
Henrik Duncker (Finland)
Hetamoé (Portugal)
Heta Bilaletdin (Finland)
Hicham Amrani (France)
Hironori Kikuchi (Japan)
HTMLflowers (USA)
Husmann/Tschäni (Switzerland)
Ichasu (Japan)
Ieva Gvazdaitytė (Lithuania)
Ian Andersen (USA)
Ignacio Serrano (Spain)
Ilaria Boscia (Italy)
Ilde Betanzos (Spain)
Imiri Sakabashira (Japan)
Ines Christine Geißer (Germany)
Inés Estrada (Mexico)
Inger Zivana M. Torvund (Norway)
Inkee Wang (China)
Irkus M. Zeberio (Basque Country)
Itzik Rennert (Israel)
Jaakko Pallasvuo (Finland)
Jakob Klemenčič (Slovenia)
James Turek (USA)
Jana Vasiljević (Serbia)
Jane Mai (USA)
Jannis Esselbrügge (Germany)
Jari Vaara (Finland)
Jarno Latva-Nikkola (Finland)
Jason Herr (USA)
Jean de Wet (South Africa)
Jesse Jacobs (Canada)
Jesse Lucas (USA)
Jen Rickert (USA)
Jen Tong (USA)
Jen Wang (USA)
Jeroen Funke (The Netherlands)
Jiro Ishikawa (Japan)
Joana Estrela (Portugal)
João Fazenda (Portugal)
João Sobral (Portugal)
Joaquín Aldeguer (Spain)
Jochen Schievink (Germany)
Johan Klungel (the Netherlands)
John Broadley (England)
John Martz (Canada)
John Porcellino (USA)
John Pound (USA)
Jon Boam (UK)
Jonny Negron (USA)
Joonas Sildre (Estonia)
José Ja Ja Ja (Spain)
Joseph P Kelly (UK)
Josh White (USA)
Juani Ta (Romania)
Jul Gordon (Germany)
Julia Gfrörer (USA)
Julia Kluge (Germany)
Julie Delporte (France)
Julie Doucet (Canada)
Jun Oson (Japan)
Jyrki Heikkinen (Finland)
Jyrki Nissinen (Finland)
Kameeellah (Russia)
Kanako Furugori (Japan)
Kara Sievewright (Canada)
Karri Laitinen (Finland)
Kati Rickenbach (Switzerland)
Katja Tukiainen (Finland)
Katri Sipiläinen (Finland)
Katsuo Kawai (Japan)
Kawai Shen (Canada)
Kevin Hooyman (USA)
Keisei Kanamachi (Japan)
Krystal DiFronzo (USA)
Kirsten Carina Geißer (Germany)
KJ Martinet (USA)
KLIL (Brazil)
Knut Larsson (Sweden)
Kolbeinn Karlsson (Sweden)
König Lü. Q. (Switzerland)
Koshi Kawachi (Japan)
krimi (Germany)
Kris Mukai (USA)
Kuba Woynarowski (Poland)
Laila Milevski (USA)
Lai Tat Tat Wing (Hong Kong)
Lala Albert (USA)
Lamelos (the Netherlands)
Lars Sjunnesson (Sweden)
Laura Callaghan (Ireland)
Laura Kenins (Canada)
Lauri Mäkimurto (Finland)
Lea Loos (Germany)
Lee Kyutae (South Korea)
Léo Quievreux (France)
Leonard Riegel (Germany)
Liesbeth de Stercke (Belgium)
Liisa Kivimäe (Estonia)
Liisa Kruusmägi (Estonia)
Lilli Loge (Germany)
Lily Padula (USA)
Lina Itagaki (Lithuania)
L.L. de Mars (France)
Louise Aleksiejew (France)
Luca Schenardi (Switzerland)
Lucas Souza Teixeira (Brazil)
Luka Va (Lithuania)
Lukas Weidinger (Austria)
Luke Pearson (U.K.)
Luke Ramsey (Canada)
Luis Yang (Spain)
Maciej Sieńczyk (Poland)
Malin Biller (Sweden)
Marc Bell (Canada)
Marcos Farrajota (Portugal)
Marc M. Gustà (Spain)
Marcus Nyblom (Sweden)
Maré Odomo (USA)
Mari Ahokoivu (Finland)
María Inés Gul (Poland)
Mariana Pita (Portugal)
Marie Jacotey (France)
Marie Weber (France)
Marie-Pierre Brunel (France)
Marko Turunen (Finland)
Markus Häfliger (Switzerland)
Marlene Krause (Germany)
Marta Monteiro (Portugal)
Martha Verschaffel (Belgium)
Martin Lacko (Czech Republic)
Martín López Lam (Peru, Spain)
Mathilde Van Gheluwe (Belgium)
Matthew Thurber (USA)
Mawil (Germany)
Max Andersson (Sweden)
Max Baitinger (Germany)
Melek Zertal (Algeria)
Melissa Mendes (USA)
Menno Wittebrood (Netherlands)
Michael Comeau (Canada)
Michael DeForge (Canada)
Michael Jordan (Germany)
Michel Esselbrügge (Germany)
Michiel Budel (The Netherlands)
Mickey Zacchilli (USA)
Mikkel Sommer (Denmark)
Mikko Luostarinen (Finland)
Mikko Väyrynen (Finland)
Milena Baeza (Chile, Portugal)
Miriam Katin (USA)
missisisppi (Japan)
Moki (Germany)
Natalie Andrewson (USA)
Nerunodaisuki (Japan)
Nicolas Mahler (Austria)
Nicolas Zouliamis (Belgium)
Nicolene Louw (South Africa)
Nicolò Pellizzon (Italy)
Nishioka Bro-sis (Japan)
Noah Van Sciver (USA)
Nou (USA)
Nutoguran (Japan)
Ole Frahm (Germany)
Olegti (Russia)
Olive Booger (France)
Oliver East (UK)
Olivier Schrauwen (Belgium)
Otaki (South Korea)
Paddy Lynch (Ireland)
Pakito Bolino (France)
Pat Aulisio (USA)
Patric Sandri (Switzerland)
Patrick Kyle (Canada)
Patryk Mogilnicki (Poland)
Paula Bulling (Germany)
Paula Puiupo (Portugal)
Paulo Monteiro (Portugal)
Paul Paetzel (Germany)
Pedro Burgos (Portugal)
Pedro Franz (Brazil)
Phillip Janta (Germany)
Pixin (Singapore)
Placid (France)
Powerpaola (Ecuador)
Rafael Gouveia (Portugal)
R. Kikuo Johnson (USA)
Ratigher (Italy)
Renata Gąsiorowska (Poland)
Renee French (USA)
René Rogge (Germany)
Richard McGuire (USA)
Richard Short (England)
Rob Corradetti (USA)
Rokudai Tanaka (Japan)
Roman Muradov (Russia/USA)
Roméo Julien (France)
Roope Eronen (Finland)
Ruedi Schorno (Switzerland)
Ruppert & Mulot (France)
Ryan Cecil Smith (USA)
Sabin Cauldron (USA)
Saehan Park (South Korea)
Sam Alden (USA)
Sami Aho (Finland)
Sammy Stein (France)
Samplerman (France)
Sandra Rummler (Germany)
Sara Varon (USA)
Sarah Mazzetti (Italy)
Scott Jason Smith (UK)
Sergi Puyol (Spain)
Sharmila Banerjee (Germany)
Shawn Eisenach (USA)
Shee Phon (China)
Simon H (Austria)
Simon Hanselmann (Australia)
Simon Moreton (UK)
Simon Schnellmann (Switzerland)
Siobhán Gallaher (Canada)
Sophia Foster-Dimino (USA)
Søren Mosdal (Denmark)
Steve Wilson (Canada)
Syhmen (Russia)
Takako Ooki (Japan)
Tamia Baudouin (France)
Tana Hiuchi (Japan)
Tara Booth (USA)
Tatari Takayama (Japan)
TeER (Germany)
Terhi Ekebom (Finland)
Tetsu Kayama (Japan)
Theo Ellsworth (USA)
Thomas Toye (USA)
Thomas Ott (Switzerland)
Thomas Wellmann (Germany)
Thu Tran (Malaysia)
Tiago Casanova (Portugal)
Tiago Manuel (Portugal)
Tiemo Wydler (Switzerland)
Tiina Lehikoinen (Finland)
Till Hafenbrak (Germany)
Till Lukat (Germany)
Tin Can Forest (Canada)
Titas Antanas Vilkaitis (Lithuania)
Tokushige Kawakatsu (Japan)
Tomasz Niewiadomski (Poland)
Tommi Musturi (Finland)
Tor Brandt (Denmark)
Toyoya Li (China)
Triana Muñoz (Spain)
Triinu Lille (Estonia)
Tsuchika Nishimura (Japan)
Tsukue Akimoto (Japan)
Tyler Boss (USA)
Ugo Schiesaro (Italy)
Ulrike Seitz (Germany)
Ville Hänninen (Finland)
Ville Kallio (Finland)
Vincent Fritz (Germany)
Vincenzo Filosa (Italy)
Vuk Palibrk (Serbia)
Wakana Yamazaki (Japan)
Ward Zwart (Belgium)
Warren Craghead (USA)
Weng Pixin (Singapore)
Whit Taylor (USA)
Wladimir Kaminer (Germany)
Wolfgang Matzl (Austria)
Xhu (Poland)
Yan Cong (China)
Yoshie (Japan)
Yoshi (Lithuania)
Yuichi Yokoyama (Japan)
Yuko Tateyama (Japan)
Yvang (France)
Zejian Shen (China)
Zosia Dzierżawska (Poland)
Kuš! Interns <3
Adrijan Praznik, September - October 2013
Nina Brič, September - October 2013
Katharina Röser, July 2016
Chiara Abastanotti, September - October 2016
Lucy Rivers, May 2017
Lukas Weidinger, May - July 2018
Cécile Thomas, May - July 2019
© kuš!